Co musisz wiedzieć, zanim kupić oczyszczasz powietrza

Oczyszczacze powietrza to świetny sposób na poprawę jakości powietrza w Twoim domu. Są one przydatne do redukcji alergenów, zapachów i zanieczyszczeń w powietrzu i mogą być używane w każdym pomieszczeniu w domu. Wybierając oczyszczacz powietrza, upewnij się, że ma on funkcje, których potrzebujesz, takie jak filtr HEPA i opcja zwiększenia prędkości wentylatora. Dodatkowo upewnij się, że wybrany przez Ciebie oczyszczacz powietrza jest odpowiedni do pomieszczenia, w którym chcesz go umieścić. Po wybraniu odpowiedniego oczyszczacza powietrza możesz spokojnie oddychać, wiedząc, że zmniejszasz ilość zanieczyszczeń w swoim domu.

Który oczyszczacz powietrza jest najlepszy?

Najlepszy oczyszczacz powietrza to taki, który posiada funkcje, których potrzebujesz i który może skutecznie oczyścić powietrze w Twoim domu. Wybierając oczyszczacz powietrza, musisz mieć pewność, że będzie on w stanie skutecznie oczyścić powietrze w Twoim domu. Niektóre oczyszczacze powietrza są lepsze w oczyszczaniu określonych rodzajów zanieczyszczeń. Na przykład, jeden typ oczyszczacza powietrza może być lepszy w oczyszczaniu alergenów, podczas gdy inny typ może być lepszy w oczyszczaniu substancji chemicznych. Jeśli chcesz, aby Twój oczyszczacz powietrza był w stanie skutecznie oczyścić wiele różnych zanieczyszczeń, wybierz taki, który ma filtr HEPA i prędkość wentylatora co najmniej 5 (może być do 10).

Gdzie stosować oczyszczacz powietrza

Oczyszczacze powietrza mogą być używane w wielu różnych pomieszczeniach w domu. Mogą być używane w salonach, sypialniach, kuchniach, biurach i wielu innych. Chociaż najlepszy oczyszczacz powietrza dla Ciebie może zależeć od tego, jakie zanieczyszczenia chcesz, aby zostały usunięte i gdzie chcesz go umieścić w swoim domu, oto kilka sytuacji, w których oczyszczacze powietrza mogą się przydać:

- Jeśli masz alergie lub astmę: Jeśli masz alergie lub astmę, możesz zauważyć, że niektóre obszary Twojego domu są bardziej dotknięte. Świetnym sposobem na zmniejszenie objawów alergii lub astmy jest zainstalowanie oczyszczacza powietrza w pomieszczeniu, w którym spędzasz najwięcej czasu.

- Jeśli masz nowe dziecko: Nowe dzieci mają tendencję do bycia bardzo lepkimi i mogą zbierać wiele zarazków. Zastosowanie oczyszczacza powietrza w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko, może zmniejszyć ilość zarazków, na które jest ono narażone.

- Jeśli mieszkasz w zanieczyszczonej okolicy: Zanieczyszczenia mogą dostać się do Twojego domu przez otwarte okna i drzwi, jeśli nie używasz filtra. Posiadanie oczyszczacza powietrza w pomieszczeniu, w którym spędzasz najwięcej czasu, może zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, które dostają się do domu.

- Jeśli masz zwierzę domowe: Posiadanie oczyszczacza powietrza w pomieszczeniu, w którym spędzasz najwięcej czasu ze swoim zwierzęciem, może zmniejszyć ilość alergenów i sierści zwierząt domowych, które zwierzę wniesie do pomieszczenia.